[ad_1]

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області завершили державний фінансовий аудит бюджету Компаніївської селищної об’єднаної територіальної громади Компаніївського району Кіровоградської області за період з 01.01.2018 по 31.03.2021

Аудитори виявили низку недоліків та неефективних управлінських рішень, що за останні роки призвели до упущених вигод, недоотриманих доходів і непродуктивних витрат бюджету громади на 22,9 млн грн та можуть ще призвести до додаткових втрат та недоотримання доходів на 146,5 млн грн.

Зокрема, селищна рада не проводила нормативно-грошової оцінки земель, через що втратила можливість отримати розрахунково 1,4 млн грн додаткових надходжень від орендної плати за землю. Через непроведення роботи з переукладання договорів оренди землі щодо збільшення розміру нормативно-грошової оцінки до загальнонаціонального рівня втрачено можливість отримати додаткові надходження до бюджету розрахунково на суму майже 2,9 млн грн.

Унаслідок браку єдиного підходу до визначення розмірів орендних ставок на землю бюджетом втрачено можливість отримати розрахунково майже 3,9 млн грн додаткових надходжень. Водночас частина договорів оренди земельних ділянок укладена із розміром орендної ставки, нижчим ніж 3% від нормативно-грошової оцінки землі, через що бюджет розрахунково недоотримав майже 505 тис. грнУстановлення єдиного підходу до визначення розмірів орендних ставок на землю дасть змогу збільшити надходження до бюджету орієнтовно на 26 млн грн.

Через неврегульованість відносин із землекористувачами у питаннях використання земельних ресурсів, що належать громаді, бюджет недоотримав майже 3,8 млн грн додаткових надходжень. Крім того, відсутність рішень щодо перегляду укладених договорів оренди водних об’єктів призвела до втрати можливості збільшити дохідну частину бюджету ще на 332,9 тис. грн, а непроведення селищною радою додаткової роботи з передачі в оренду водних об’єктів – до втрати можливості отримання додаткових надходжень на 284,8 тис. грн.

Окрім того, брак належного контролю за фінансово-господарською діяльністю Комунального підприємства «Благоустрій смт Компаніївка» з боку головного розпорядника та рішень щодо встановлення економічно обґрунтованих тарифів на перевезення громадян призвів до його збитковості та непродуктивних витрат із селищного бюджету на суму майже 5,7 млн грн.

Особливої уваги потребує система управління видатками бюджету громади, адже, приміром, на фінансування малокомплектних закладів освіти упродовж періоду проведення аудиту витрачено понад 3 млн грн, тоді як оптимізація мережі освітніх закладів допоможе зекономити 12,7 млн грн. Водночас хоча є потреба перевезення учнів до навчальних закладів, селищна рада прийняла рішення про передачу шкільного автобуса не навчальному закладу, а комунальному підприємству, що призвело до неефективного використання майна на 297 тис. гривень.

Крім того, недосконалість принципів розробки та функціонування місцевих програм соціально-економічного розвитку в досліджуваному періоді призвела до непродуктивних витрат бюджету на суму 524,5 тис. грн.

Підсумовуючи результати аудиторського дослідження, фахівці управління надали низку пропозицій для ефективного та раціонального використання наявних фінансових та матеріальних ресурсів, покращання соціально-економічного стану громади, усунення виявлених порушень і недопущення їх у майбутньому.

[ad_2]

Источник: 0522.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *